2011. június 18., szombat

2011.június 18.

Göteborg, 2011. 06. 18., A Göteborgi XVIII. Szervátültetettek Világjátékán a Magyar csapat, már a megnyitó előtt kimagasló teljesítményt nyújtott és ebből kifolyólag kiváló eredményt ért el.
 A Magyar szervátültetett válogatott 46 sportolója vesz részt, összesen 7 sportágban a megmérettetésen. A Világjátékokon résztvevő 56 nemzet legjobbjai közt a Magyar válogatottat az első öt helyezett között tartják számon. A verseny résztvevői már a megnyitó előtt bizonyítottak.
 Az egyéni sportágak keretén belül a Mini maraton versenyszámban öt kilométeres távon Mezei Gergő a Trappancs Egyesület sportolója a magyar csapat első aranyérmét szerezte. A csapatversenyben résztvevő, sportolóink ebben a versenyben második helyen végeztek, mindössze 22 másodperccel lecsúszva az aranyéremről.
Eredmények:
Mezei Gergő  19:03   aranyérem

Venyercsán László   21:55  - negyedik hely
Zilaj Csaba  24:04 - nyolcadik hely
Csapatverseny (összesítés): 01:05:01 -  ezüstérem
  További sikerek között könyvelhetjük el, hogy a Röplabda válogatottunk csoportelsőként végzett, majd kemény csatában legyőzve az olaszokat, a döntőben kikapott a többszörös világbajnok holland válogatottól, ezzel ezüstérmet szerezve.